Yarıçap: Kapalı
Yarıçap: km
Set radius for geolocation
post-title Sitene reklam al; Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitene reklam al; Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitene reklam al; Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitene reklam al; Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitene reklam al; Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde pek çok site sahibi hizmet verdikleri sayfa üzerinden gelir elde etmek isterler. Bunun sebebi internet sayfalarının yaşam mücadelesinde ayakta kalabilmeleridir. Reklam alarak yayın hayatına ivme kazandıran web sayfaları bulunduğu gibi reklam alamayan binlerce web sayfası da bulunmaktadır. Bu makalemizde siz okuyucularımıza sitene reklam al sualinin cevabını yanıtlamaya çalışacağız. Öncelik olarak nelere dikkat edilmesi gerektiğini söylemekte fayda var.  Banner reklam çalışmaları okuyucular tarafından engellenmekte, kurum-kuruluş veya markaların çalışmalarını sekteye uğratmaktadır. Bunun farkına varan işletmeler çözüm olarak advertorial reklam çalışmalarına yönelmişlerdir.

Reklam Almak İçin Yapılması Gerekenler

Reklam içeriğinde önemli olan husus reklam metininin kolay okunabilmesidir. Kısa, eğlenceli ve bilgi içerikli reklamlar okuyucuların tercihidir.  Banner reklamlarda bu özellik yoktur. Okuyucunun dikkatini çekersek tıklanma alır. Sayfalarına reklam alamayan site yöneticilerinin en önemli sorunu profesyonel düşünememeleridir. Sitene reklam al ibaresi ile adsense üzerinden kazanç elde etmeyi arzulamaktadırlar. Nedeni ise gayet açıktır. Site içeriğinin zengin bir akışa sahip olamamasıdır.  Diğer taraftan reklam almak için kuvvetli bir içerik üreticisi olmalısınız. İçerikler bilgi verici olmalı ve bir hedef kitleye seslenmelidir. Örneğin beton parke makineleri hakkında içerik üretiyorsanız içerikleriniz internetteki diğer bilgilerden farklı olmalıdır. Farklılık zaman içerisinde hedef kitlenizi genişletecek ve hitap ettiğiniz sektör içerisinde ki markalar reklam için sizin sayfanızı tercih edecektir

Az Bir Reklam Bol İçerik

Sayfanız reklam aldığınız kurumun ürün veya hizmetlerinin tanıtımında etkin bir rol oynamalıdır. Banner reklam, Makale içeriği ve advertoial reklam gibi. Sayfanız sade bir tema ile okuyucuyu karşılayacağı gibi mobil uyumlu olmalıdır. Açık renklerin tercih edileceği sayfada koyu renk tonlarına hayır denilmelidir. Az bir reklam bol özgün bir içerik ile sitene reklam al sualinin cevabını bulabilirsiniz.  Reklam vermek isteyenlerin zihninde net fikirler uyandırmak için reklam sayfası oluşturabilirsiniz. Buraya reklam modelleri, reklam alma koşulları, fiyatları, ödeme yöntemleri ve iletişim bilgileri verebilirsiniz. Makale içeriklerinin organik olması arama motor sonuçlarında sayfanızı ilk sıralara taşıyacaktır. Sayfanızın tanıtımını organik olarak yapmanız daha çok hedef kitleye ulaşmanızı sağlar, artı değer katar.

Reklam Veren Siteler

Sonuç olarak yayın hayatına yeni başlayan site sahipleri reklamlardan gelir beklememelidirler. Sitene reklam al diyen okuyucularımız reklam veren sayfaları ziyaret edebilirler. Bunlar arasında en popüler olanı google platformudur. Platform üzerinde Adsense hizmet verir. Burada tıklama başına kazanç elde edersiniz. Bir diğer reklam veren sayfa ise AdBrite’ dir. Sayfa doğrudan reklam hizmeti veren bir kuruluş olup network reklamları ile kazanç sağlanabilir. Kelime bazlı bir reklam hizmeti için LINKZ tercihiniz olmalı. Adhood, Adtech, Reklam Store, Reklamz, Hepsi burada, Gitti gidiyor, Hem al Hem sat, Thirdclick, Türkticaret.net,Mynet, Sabit reklam ve Kitap yurdu reklam veren sitelerdir.

Yükleniyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…
  • Erdek Travel

    Erdek Otelleri, ocaklar otelleri online rezervasyon sitesi

  • Mavi İnci Park Otel

    Mavi İnci Park Otel Erdek Konum itibarıyla Erdek ilçesinin merkezindedir.Yaz kış hizmet vermektedir.Deniz gören odalarından Erdek Zeytinli adası ve liman manzarası görülmektedir.TV, Telefon; Saç Kurutma Makinası, Mini Bar, Klima mevcuttur.

Yükleniyor…