Yarıçap: Kapalı
Yarıçap: km
Set radius for geolocation
post-title ÇÖZÜM SENDE “HEDEF 50 BİN + SEN”

ÇÖZÜM SENDE “HEDEF 50 BİN + SEN”

ÇÖZÜM SENDE “HEDEF 50 BİN + SEN”

ÇÖZÜM SENDE “HEDEF 50 BİN + SEN”

ÇÖZÜM SENDE “HEDEF 50 BİN + SEN”

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ilçemiz nüfusunun 50 bin’in üzerine çıkması hedefleyen kampanya başlattı.

İlçemizin yaz aylarında canlanmasıyla, yaz nüfusumuz 350 bin’lere ulaşıyor. Bu rakam Erdek’in yerleşik nüfusunun neredeyse on katı. Erdek Belediyesi, tüm yıl boyunca imar, altyapı ve ulaşım hizmetlerini yerleşik nüfusuna göre milli gelirden aldığı pay ile yürütmeye çalışıyor.
Yani 34.410 kişi için aldığı para ile 350.000 kişiye hizmet vermeye çalışıyor.
Diğer taraftan her yıl 31 Aralık itibarı ile tüm ülkemizde nüfus belirlenmekte ve tüm yöreler bu nüfusa göre Milli Gelirden pay almakta.

ÇÖZÜM İÇİN BİR ADIM VE ÇOK BASİT..

Erdek’in hak ettiği hizmet seviyesine ulaşabilmesi amacıyla, mevcut bu duruma çözüm için ilçemizde ikinci ev sahibi olan vatandaşlarımızın tek yapması gereken, nüfus kağıtlarıyla birlikte Erdek Nüfus Müdürlüğüne gelip, 1. adres olarak Erdek’teki konutunun adresini bildirmek. Her yıl 25 Aralık-25 Ocak tarihleri itibariyle yazlık sahibi vatandaşlarımız tüm aile fertleri ile birlikte 1. adresleri olarak Erdek’i gösterdiği takdirde nüfusumuz artacağı için Erdek’in milli gelirden alacağı pay ve dolayısıyla verilecek hizmet çok daha etkili olacak.

NÜFUS 50 BİN OLDUĞUNDA NE FARK EDECEK..

Nüfus 50 binin üzerine çıktığında, Belediye personelinde norm kadro yapısı artarak, personel sayısı kaliteli hizmet verebilecek sayıya ulaşacak. Ayrıca genel bütçe gelirlerinden, kişi başına 210 TL. karşılığı pay alacağından Erdek Belediyesi ekonomik olarak güçlenerek borç batağından kurtulacak.

BAŞKAN SARI KAMPANYA BAŞLATTI..

Erdek ilçe nüfusunun 50 bin üzerine çıkması için kampanya başlatan Sarı, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Değerli Erdekliler, güzel ülkemizin hangi köşesinde nüfusa kayıtlı olursanız olun, sizlere ‘Erdekli’ demek kadar doğal bir şey yok benim için. Çünkü Erdek’te doğmuş büyümüş insanlardan farklı olarak, Erdek sizin senenin belli bir döneminde de olsa yaşamak için seçtiğiniz bir yer. Pek çoğunuzun da farkında olduğu üzere, Erdek Belediyesi ekonomik güçlüklerle karşı karşıya. Her şeye rağmen mazeret üretmeden hizmet vermeye çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Çabamız tüm Erdeklilerin hak ettikleri hizmet seviyesine ulaşabilmesi yolunda.

350 BİN KİŞİYE HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYOR..

Güzel kentimiz yaz aylarında sizlerin gelişiyle canlanıyor, yeni bir hayat buluyor. Yaz nüfusumuz 350.000’ lere ulaşıyor. Bu rakam Erdek’in yerleşik nüfusunun neredeyse on katı. Erdek Belediyesi, tüm yıl boyunca imar, altyapı ve ulaşım hizmetlerini yerleşik nüfusuna göre milli gelirden aldığı pay ile yürütmeye çalışıyor. Yani 34.410 kişi için aldığı para ile 350.000 kişiye hizmet vermeye çalışıyor. Sorunlar tek sayfaya sığdırılamayacak kadar çeşitli. Kentimizde ikinci ev sahibi olan sizlerin eğitim ve sosyal duyarlılık düzeyinin tüm bu sorunları incelemeye ve irdelemeye son derece uygun olduğunu biliyorum. Bu nedenle tüm sorunları tablolar ve ayrıntılı mevzuat ile aşağıda size sunduk. Göreceğiniz gibi sorunlar uzun bir liste oluşturuyor. Ama çözüm için atabileceğimiz bir adım var ve bu adım çok basit.

“ÇÖZÜM SENDE..!”

Her yıl 31 Aralık itibarı ile tüm ülkemizde nüfus belirlenmekte ve tüm yöreler bu nüfusa göre Milli Gelirden pay almakta. Her yıl 25 Aralık-25 Ocak tarihleri itibariyle tüm aile fertlerinizle birlikte 1. adresiniz olarak Erdek’i gösterdiğiniz takdirde nüfusumuz artacağı için;
1.Norm kadro yapımız artarak personel sayımız kaliteli hizmet verebilecek sayıya ulaşacak,
2.Genel bütçe gelirlerinden kişi başına 210 TL. karşılığı pay alacağından Belediyemiz ekonomik olarak güçlenerek borç batağından kurtulacak. Tek yapacağınız nüfus kağıdınızla birlikte Erdek Nüfus Müdürlüğüne gelip 1. adres olarak Erdek’teki konutunuzun adresini bildirmek.

“AMACIMIZ 50.001 NÜFUSA ULAŞMAK SLOGANIMIZ; 50.000+SEN..”

Bize destek verin, hak ettiğimiz Erdek için ulaşmaya çabaladığımız çözümün parçası olun” dedi. (haber:Erdek Doğuş)

Yükleniyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…
  • Erdek Travel

    Erdek Otelleri, ocaklar otelleri online rezervasyon sitesi

  • Mavi İnci Park Otel

    Mavi İnci Park Otel Erdek Konum itibarıyla Erdek ilçesinin merkezindedir.Yaz kış hizmet vermektedir.Deniz gören odalarından Erdek Zeytinli adası ve liman manzarası görülmektedir.TV, Telefon; Saç Kurutma Makinası, Mini Bar, Klima mevcuttur.

Yükleniyor…