Yarıçap: Kapalı
Yarıçap: km
Set radius for geolocation
post-title TARİHİ ÇARŞI CAMİİ’NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

TARİHİ ÇARŞI CAMİİ’NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

TARİHİ ÇARŞI CAMİİ’NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

TARİHİ ÇARŞI CAMİİ’NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Erdek’in en eski cami olan tarihi Hacı Ömer (Çarşı) Camii’nde yarım kalan restorasyon çalışmasına geçtiğimiz hafta yeniden başlandı.
20 Ocak 2017 Cuma günü, bundan 2 yıl önce kılınan Cuma namazının ardından, ibadete kapatılan ilçemiz Halitpaşa Mahallesi’ndeki tarihi Hacı Ömer (Çarşı) Camii, ardından bir süre onarım için beklemiş ve sonrasında da restorasyon çalışmalarına başlanmıştı.
Ancak restorasyon çalışmaları sırasında, tarihi caminin fiziki yapısının ve zemininin sanılandan daha kötü durumda olması nedeniyle, çalışmalar yarıda kesilerek uzun bir süre beklemek zorunda kalmıştı.
Ardından Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün konuya ilişkin gazetemize gönderdiği yazılı açıklamada, Çarşı Camii restorasyon çalışmalarına yeniden başlanacağı ifade edilmişti. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta itibarıyla da tarihi camiinin restorasyon çalışmalarına kaldığı yerden yeniden başlandı. Camiinin çatı kısmında yeniden başlayan restorasyon çalışmaları, camii cemaati ve mahalle sakinleri tarafından buruk ama yine de olumlu karşılandı. (Haber: Metin Issızlar-Erdek Doğuş Gazetesi)

Yükleniyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…
  • Erdek Travel

    Erdek Otelleri, ocaklar otelleri online rezervasyon sitesi

  • Mavi İnci Park Otel

    Mavi İnci Park Otel Erdek Konum itibarıyla Erdek ilçesinin merkezindedir.Yaz kış hizmet vermektedir.Deniz gören odalarından Erdek Zeytinli adası ve liman manzarası görülmektedir.TV, Telefon; Saç Kurutma Makinası, Mini Bar, Klima mevcuttur.

Yükleniyor…